Zábava

Tyto lázně ve východním Maďarsku na okraji slavné Puszty neboli Velké nížiny, leží pouze 20km od druhého největšího města země, DEBRECENU. Podobně jako v případě některých jiných lázní i lázně v Hajdúszoboszló jsou výsledkem neúspěšného hledání ropy v roce 1925, které vedlo k objevu termálních vod místo ropy. Dnes toto město s 36 tisíci obyvateli vítá ročně víc než milión návštěvníků, kteří využívají 19 krytých i otevřených bazénů v lázeňském středisku. V lázeňském středisku je mnoho možností pro oddech : jízdy na člunu, rybaření a v blízkých sportovištích tenis, fotbal, stolní tenis. Oblíbenou oblastí pro turistické výlety je Hortobáďská puszta s jedinečnou flórou a faunou - národní park, největší chráněnné území v zemi. Dvacetiminutová jízda autem Vás přivede do DEBRECENU, nejstaršího centra vzdělanosti, střediska maďarské reformace. Ve městě je velký počet historických památek a odehrává se tu velký počet kulturních událostí, což poskytuje výborný program pro ty, kteří hledají intelektuální požitky.

 

                                                      

Hajdúszoboszló je ve světě známým pojmem. Mnozí město nazývají "Mekkou revmatiků". Léčivá termální voda, procedury aplikované v lázních vrátily zdraví tisícům pacientů, hlavně s revmatickými potížemi a onemocněním pohybového ústrojí. Město láká nejen pacienty s tímto onemocněním, ale hlavně rodiny s dětmi a mladé. V největším evropském lázeňském komplexu na ploše 30ha si přijdou na své v 13 bazénech všechny věkové kategorie. Starší si mohou vybrat z více než čtyřiceti druhů procedůr, osvěžit se v bazénech s vodními atrakcemi a termální vodou nebo v sedacích bazénech s léčivou vodou. Pro zábavu dětí a mladých je k dispozici velký bazén s umělým vlnobitím, který je největší ve Střední Evropě, písečným pobřežím, palmami, ztroskotanou pirátskou lodí a vysokým majakem, z kterého je překrásný výhled na celý komplex.

Alkalická, hydrogenuhličitanová voda obsahuje velké množství soli, jódu, bromu, železa, manganu a více než dvacet dalších rozpustných minerálních látek včetně asfaltu, který spolu s jódem propůjčuje léčivým vodám v Hajdúszoboszló zvláštní temně hnědou barvu. Termální voda je vhodná pro léčení potíží pohybového ústrojí, pro problémy se zažívacím ústrojím, léčení gynekologických potíží, kožních chorob a při potížích dýchacího ústrojí. Mírně slaný vzduch obsahuje bróm a jód. Pitná kúra se doporučuje pro chronické respirační a katarální onemocnění a různá onemocnění štítné žlázy. Teplota termální vody : 32-38°C.

                                                      


Kontakt

Jana Aranyosi

Růžová 423
752 01 Kojetín


+420602626248


Míchané nápoje

Vodka Limetková a Ostružinová

Rum s kofolou 34,-Kč

Malinová vodka 25,-Kč


Vepřový řízek, chléb, okurek 44,-

Klobáska, chléb, okurek  35,-


 

 

Produkty

nápojový lístek 2018

Nápojový lístek pro rok 2018.doc (43008)

—————

Jídelní lístek

Jídelní lístek
Jídelní lístek 2018 pro rok.doc (56320) 

—————


Anketa

Líbí se Vám naše stránky?

Ano
71%
381

Ne
29%
154

Celkový počet hlasů: 535


Kalendář akcí

V této rubrice nejsou žádné články.